7li set sağ kule
 

 
 
   Anketimize Katılın
 

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !
 
 
   Sayaç
 
ONLİNE : 1  
BUGÜN :   47  
DÜN :   45  
TOPLAM ZİYARETÇİ :   6774  
 
 
   Üye Girişi
 
 Kullanıcı Adı :  
 Parola :  
 Güvenlik Kodu :  
 
   
  Yeni Üyelik   -   Şifremi Unuttum
 
 
TÜM DUYURULAR
 

Hasan Tekin Kimdir? // DUYURU

Hasan Tekin Kimdir? Hocamız İlahiyat fakültesi mezunu, yaklaşık 10 yıldır MBSTS, DHBT ve GÖREVDE YÜKSELME sınavlarına yönelik araştırma yapan ve bu alanda kitaplar yazan, www.diniajans.com'u yöneten, Türkiye'de ilk YERLİ ve MİLLİ sosyal paylaşım sitesi olan www.enfal46.com'u faaliyete geçiren, www.mbstskitap.com'daki kitaplar
 

 
              Haber Detayı
MBSTS SINAVLARI İÇİN 7'Lİ SET KİTABIMIZ ÇIKTI! -
 
 
MBSTS SINAVLARI İÇİN 7'Lİ SET KİTABIMIZ ÇIKTI!
    12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MBSTS SINAVLARI İÇİN 7'Lİ SET KİTABIMIZ ÇIKTI!

Âlemlerin Rabbi olan Allah-ü Teâlâ’ya hamd’ü senalar, Resûl-i Zişân Efendimiz Muhammed Mustafa’ya,  Ehl-i Beytine ve Ashabına salât ve selam olsun.

KİTAPLARIMIZ HAKKINDA GENEL BİLGİLER:

Muhterem Kardeşim!

-Kitaplarımızı nasıl hazırladık?

-Hangi metodu takip ettik?

-Hangi kaynaklardan yararlandık?

Bunlarla ilgili sizleri aydınlatmak istiyoruz.

 

1.Kitaplarımız hangi kayaklardan hazırlandı?

A)Kitaplarımız MBSTS konusunda açıklanan kaynak eserler baz alınarak hazırlanmıştır. Konu ve kaynak dışına çıkılmamıştır.

2.Kitaplarımız Hangi Yöntemle Hazırlandı?

B)Her ünite ve ünite içindeki hiçbir konuyu önemsemezlik yapmayarak sınav formatına dönüştürdük.

Örneğin; Habeşistan’a Hicret konusu, metine bakıldığı zaman akıcı olarak konu mevcut olmakla birlikte içinde bazı ayrıntılı ve önemli noktalar vardır. Normal bir okuma ile fark edilemeyecek ayrıntılar. Bu konuda niçin başka bir yere değil de Habeşistan’a Hicret edilmiştir? Gibi bir ayrıntı öne çıkmaktadır.

1)Arabistan’daki Arap kabilelerinden herhangi birinin yanına hicret edemezlerdi. Çünkü bu kabileler henüz müşrik idiler. Bu kabileler Kureyş müşrikleri ile irtibat halinde idiler. Müslümanlar için Kureyş’le aralarının açılmasını istemezlerdi.

2)Arabistan’da oturan Yahudi ve Hristiyanların hakim oldukları bölgelere gidemezlerdi. Çünkü onlar yeni bir rakip istemezlerdi.

3)Yemen bölgesine de hicret edemezlerdi. Çünkü burası Mecusî İran’ın sömürgesi idi.

4)Irak ve Suriye bölgesi de Müslümanların hicretine elverişli değildi. Çünkü bu iki bölgeye ulaşmak zor olduğu gibi, Kureyşlilerin bu bölgelerle yakın ticârî ilişkileri vardı.

5)Umman bölgesinde de zulüm hâkimdi. Bu sebeplerden ötürü Habeşistan’a Hicret edilmiştir.

Yukarıda görüldüğü gibi burada şöyle bir soru sorulamaz mı?

Aşağıdakilerden hangisi Müslümanların Habeşistan’a Hicret etme sebeplerinden biri değildir?

A)Arap kabilelerinin müşrik olması, henüz İslamiyet’i kabul etmemiş olmaları

B)Bazı bölgelere Yahudi ve Hristiyanların hâkim olmaları

C)Yemen bölgesinin Mecusî İran’ın sömürgesi olması

D)Habeşistan’da hatırı sayılır bir Müslüman topluluğun olması

E)Umman bölgesinde zulmün hâkim olması

Doğru cevap: D seçeneği.

    İşte biz sadece bir tane size burada örnek göstermek kabilinden bu bilgiyi verdik. Kitaplarımızın tamamı bu sistemde hiçbir ayrıntıyı atlamayarak soru olarak çıkabilecek bütün bilgileri göz ardı etmeden maddelere bölerek soruya dönüştürerek hazırladık.

C)SİYER VE İSLAM TARİHİ.

    MBSTS’de kaynak olarak gösterilen İslam Tarihi(Halifeler, Emevi, Abbasi, Endülüs Emevi) hakkında piyasada hiçbir yerde toplu olarak sağlam bir kaynaktan hazırlanmış kitap bulunmamaktadır. Biz her yıl bu konuda en az sınavlarda çıkan 3 soru sorulmaktadır. Biz bunu düşünerek hiçbir konusu da eksik olmayacak şekilde bu bilgileri bir araya toplayarak İslam Tarihi kitabını oluşturduk. Eğitimden sanata, savaşlardan, eserlere, Halifelere ne varsa hepsi tamamdır. Siyer yani Hz. Peygamber’in hayatını öyle bir dizayn ile hazırladık ki hayran kalacaksınız.

D)FIKIH/İSLAM HUKUKU.

   Fıkhı gerek Diyanet İlmihali gerek Önlisans İslam İbadet Esasları kitaplarının konularına bakılarak eksiksiz olarak hazırladık. Şuan bizim hazırladığımız FIKIH/İBADET ESASLARI/İSLAM HUKUKU kitaplarımız her bakımdan (Konu akışı, dizaynı, bilgileri, sağlam kaynak açısından) piyasada mevcut her kitaptan her bakımdan üstündür.

   Örneğin; Diyanet’in iki ciltlik ilmihalinin 1. cildinde bulunan ibadet konularından, yolculuk, gusül, teyemmüm gibi daha birçok konu oralarda eksik alınmasına binaen tarafımızca tamamlanmış, dört mezhebe göre hükümleri ayrılmış (B) maddesinde anlatıldığı üzre önünüze bir sofra misali tepside sunulmuştur. Kaynaklık,  bilgi, dizayn, hükümler her konuda elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitaptır. İrtifak hakları, Şirket hakları, İslam Hukuku/Ceza Hukuku sınav için gerekli bütün kaynaklar bu kitaplarda mevcuttur.

E)MEZHEPLER TARİHİ.

   Diyanet MBSTS’de en çok zorlanılan konulardan birisi olarak gösterilen Mezhepler Tarihi’ni en ince detaylara kadar inceleyerek hazırladık. Mezhebin isimlerinden ibadet şekillerinden kuruluşundan, kuruluş sebeplerinden her şey ama her şeyi düşünerek hazırladık. Hiçbir konu hiçbir bilgi eksikliği yoktur. Yine her şeyini ayrı ayrı maddelere ayırdık. Konunun sonundaki testlerle konuda çıkabilecek bütün soruları ortaya koyduk. Buyur kardeşim meydan senindir.

F)HADİS ve HADİS USÜLÜ.

   MBSTS’de kaynak olarak verilen eserleri inceleyerek bu iki kitabımızı hazırladık. MBSTS ve DHBT ‘ye girecek siz kardeşlerimiz; bu kitapta verilen bilgileri ve soruları hiçbirini atlamayarak soruya dönüştürdük konuyu anlattık. Başarı elinizin altında artık meydan sizin.

G)TEFSİR USÜLÜ/TECVİD/5 CİLT KUR’AN YOLU SORULARI.

1.Tefsir Usülü.

   Bu konuda yine MBSTS kaynak kitaplarına bakılarak konular hazırlanmış tabiri caizse A’dan Z’ye hiçbir eksiğiniz yok. Bu kitaplar her yönden sizi başarıya ulaştırmaya yeter. Tafsilata girmiyoruz çünkü yukarıda kitaplarımızın yapılış sistematiğini anlattık.

2.Tecvid.

   Tecvid konusunda ne eksiğiniz var. Uzun söze gerek yok A’dan Z’ye her platformada kullanabileceğiniz (Kur’an kursu eğitmenleri, öğretmenleri, öğrencileri herkese yönelik hazırlanmış sağlam eserdir)sağlam kaynak ve bilgilerden oluşmaktadır. Sizin için her bir konuyu özel olarak hazırladık.

3.Kur’an Yolu Meal ve Tefsir Soruları.

   Baştan sona Tefsir’i okuyarak içerisinde bulunan en önemli üst düzey 250 adet soruyu hazırladık. Tefsirin kalbi konumunda olan bu sorular size çok şey katacaktır. Bir tefsiri kaç kişi okur ve özeti mahiyetinde olan sorularını çıkarır. BİZ BUNU SİZİN İÇİN YAPTIK.

KİTAPLARI ANLATTINIZ, BUNLARI ANLADIK, PEKİ SORULAR NASIL?

1)Değerli kardeşim!

    Bu kitabı ve sorularını hazırlayan bir kardeşiniz olarak şunu söylemeliyim ki, ÖSYM kalitesinde zor sorular hazırladık. Bizim sorularımız öyle şu nedir? Ekmek, bu nedir Peynir? Şeklinde sorular değildir. Şunu özellikle belirmem gerekir ki; ben bu soruları öyle hazırladım ki- evet çok zor hocam sorular  diyeceksiniz-belki bir 50 soruda sadece 20 doğru yapacaksınız, fakat sorunun doğru cevabına geri dönüp baktığınızda oradan da konuya dönüp baktığınızda evet bu böyleymiş ben yanlış değerlendirmişim diyecek en zor ve püf noktaları öğrenmiş olacaksınız. Biz kolayı değil zoru en uç noktayı en.. en.. noktaları nazara alarak soruları hazırladık.

2)Peki hocam yani biz profesörlük sınavına mı gireceğiz sadece MBSTS ‘ye gireceğiz?

    Değerli kardeşim ben soruları size kaynak olarak verilmeyen kitaptan yada kitabımızın içinde olmayan konudan sormadım. Bir soru birkaç farklı şekilde sorulabilir. Direkt bilgi olarak sorulabileceği gibi aynı konu yorum yoluyla da sorulabilir.

   Örneğin; Bahçe sahibi bir şahsın bahçesini sulaması içerisindeki ağaçların bakım ve gelişmesini sağlamak üzere bir kişiye; kardeşim sen benim bahçemin bakımı yap sula, yetiştir, bu mahsulatın belirli bir oranını emeğin karşılığında san vereyim.

Yukarıdaki  şekilde bir anlaşmayı konu edinen ortaklık türü aşağıdakilerden hangisidir?

A)Musakat B)Muzaraa C)Muğarese D)Ariyet E)Karz

Cevap A

Burada bir yorum yoluyla soru sorulmuştur.

   Direk bilgi olarak sorarsak; Bahçe sahibi ile onu sulayıp bakma konusundaki ortaklığı konu edinen şirket türü aşağıdakilerden hangisidir?

A)Musakat B)Muzaraa C)Muğarese D)Ariyet E)Karz

Cevap  yine A

3)Bir soruyu her yönden bilebilmek ancak dakik çalışanların başarabileceği bir iştir.

   Biz sizi başarıya ulaştırmak için her türlü ayrıntıyı dikkate alarak ÖSYM kalitesinde sorular hazırladık. Konu içinde çıkabilecek en ufak bir ayrıntıyı atlamayarak.

 

SONUÇ OLARAK;

1-KİTAPLARIMIZA HER YÖNÜYLE KEFİLİZ.

2-KİTAPLARIMIZIN CEVAP ANAHTARLARINDA TAKRİBİ 5.000 SORUDAN BİR TANE YANLIŞ CEVAP ANAHTARI BULUNMAMAKTADIR.

3-KİTAPLARIMIZI 3 DEFA TASHIH EDEREK PİYASAYA ÇIKARDIK.

4-BİZ PARA KAYGISIYLA BU KİTAPLARI HAZIRLAMADIK.

5-BU KİTAPLAR ÖYLE BİR KENARA ATILACAK KİTAPLAR DEĞİLDİR. SİZE ÇOCUKLARINIZA KALACAK HER SINAVDA YANINIZDAN AYIRAMAYACAĞIZ KALİTE VE DEĞERDE OLAN KİTAPLARDIR.

6-SİZLER SINAVDA KAYNAK OLARAK GÖSTERİLEN BU KİTAPLARI ALACAK OLSANIZ 250 TL GİBİ BİR PARAYI GÖZDEN ÇIKARMANIZ GEREKECEKTİR. BİZ BU KİTAPLARI SİZE BİR SOFRA MİSALİ HAZIRLADIK, HER AYRINTIYI ÇİZDİK, SORULARINI HAZIRLADIK, İZAHAT YAPTIK. YANİ SİZ HERŞEYİYLE TAMAMLANMIŞ KAYNAK ESERLERE SAHİP OLACAKSINIZ.

Son söz:

   Artık biz bir kitap aldık şu konu eksikmiş şu sorunun cevabı yanlışmış… Böyle bir sorununuz yok, bütün kaynaklar elinizin altında. BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK. ARTIK SIRA SİZDE HİÇBİR BAHANE YOK. SADECE BİZE BAŞARILARINIZDAN SONRA DUA ETMENİZİ İSTİRHAM EDİYOR, GİRECEĞİNİZ SINAVLARDA MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUZ. SAYGILARIMIZLA(KOMİSYON)

DİP NOT:

   Yukarıdaki açıklamaları sizi etkilemek için yazmadık. Sadece yaptığımız çalışmayı size sunmak adına yaptık. Biz arkamızda kötü zan besletmek için kitap hazırlamadık dua almak için hazırladık. SİZ BU KİTAPLARI ELİNİZE ALDIĞINIZDA BUNU DAHA İYİ ANLAYACAKSINIZ. Bu kitaplarımızı aldığınızda incelediğinizde bizim yukarıda kısa kısa verdiğimiz ayrıntılara siz daha fazla şeyler ekleyerek anlatacağınıza eminiz. Eserlerimize güveniyoruz. Biz her şeyiyle tamam olan eserleri size takdim ediyoruz. Bu eserleri aldığınızda başka arkadaşlara da tavsiye edin ki artık paralar çöpe gitmesin. Bir kere alın her zaman kullanın.Teşekkür ederiz.

 

 

7 adet Kitaplarımız+Hediye olan ''İslama Göre Evlenecek Gençlere Tavsiyeler''

Kargo +Kdv Herşey dahil

200 TL Yerine

TOPLAM 9 KİTAP SADECE 150 TL

NOT: Set halindeki bu 7 Kitaplarımızı TAVSİYE etme sözü verenlere, facebook'ta, Whatsapp'ta, www.enfal46.com'da, Twtter'de vb. yerlerde paylaşanlara 45 TL'lik ''Sure Anlatımlı Meal Kitabı'' İsimli kitabımız hediyedir.

 

Ayrıntılı bilgi için : BURAYA TIKLAYIN

 


 
 

Din Hizmetleri Alan Bilgisi ve Mesleki Bilgiler Seviye Tesbit Sınavı Hazırlık Kitabı (Tam Uyumlu)

İrtibat Tel: 0.535.820.33.32

 
www.mbstskitap.com -Din Hizmetleri Alan Bilgisi ve Mesleki Bilgiler Seviye Tesbit Sınavı Hazırlık Kitabı
www.mbstskitap.com- Din Hizmetleri Alan Bilgisi ve Mesleki Bilgiler Seviye Tesbit Sınavı Hazırlık Kitabı
nasah1626@hotmail.com