7li set sağ kule
 

 
 
   Anketimize Katılın
 

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !
 
 
   Sayaç
 
ONLİNE : 2  
BUGÜN :   14  
DÜN :   54  
TOPLAM ZİYARETÇİ :   1908  
 
 
   Üye Girişi
 
 Kullanıcı Adı :  
 Parola :  
 Güvenlik Kodu :  
 
   
  Yeni Üyelik   -   Şifremi Unuttum
 
 
TÜM DUYURULAR
 

Hasan Tekin Kimdir? // DUYURU

Hasan Tekin Kimdir? Hocamız İlahiyat fakültesi mezunu, yaklaşık 10 yıldır MBSTS, DHBT ve GÖREVDE YÜKSELME sınavlarına yönelik araştırma yapan ve bu alanda kitaplar yazan, www.diniajans.com'u yöneten, Türkiye'de ilk YERLİ ve MİLLİ sosyal paylaşım sitesi olan www.enfal46.com'u faaliyete geçiren, www.mbstskitap.com'daki kitaplar
 

 

 

 

     Âlemlerin Rabbi olan Allah-ü Teâlâ’ya hamd’ü senalar, Resûl-i Zişân Efendimiz Muhammed Mustafa’ya, Ehl-i Beytine ve Ashabına salât ve selam olsun.

 

Değerli arkadaşlar!

 

     Cenab-ı Mevlamıza hamdolsun ki uzun zamandır büyük emekler vererek hazırladığımız kitaplarımızı çıkardık. Elinize geçecek olan bu eserler MBSTS kaynak kitapları baz alınarak hazırlanmış, İlahiyat kitapları taranmış sınavlarda çıkan bütün kitap ve konuları eksiksiz olarak kapsamaktadır.

 

     Biz büyük maddi-manevi fedekarlık yaparak gecemizi gündüzümüze katarak ‘’Artık Sınava Girecek Olan Kardeşlerimizi Kimse Aldatmasın, İçinde Herşey Var Diyerek, Falan Kişilerin İsmini Yazarak Sizleri Aldatmasın’’ diyerek her şeyi ama her şeyi araştırarak bir külliyat hazırladık.

 

     Bu kitabı aldıktan sonra artık siz hiçbir başka kaynağa ihtiyaç duymayacaksınız. Biz bir daha size böyle bir kitap sunamayacağız; çünkü her şeyiyle tamam bir eser hazırladık. Sadece bir sınavlık kitap değil bu her sınavda sizin elinizin altında olacak bir eserdir. Sadece size değil okuyan çocuklarınıza, İlahiyat Önlisans okuyanlara her kesimin ihtiyacına yönelik sağlam bilgi ve kaynaklık yapacak eserlerdir.

 

     Kitabımıza makul bir fiyat belirledik,10 paket sigara parasına her şeyiyle tamamlanmış 14 kitap alacaksınız. Piyasadaki Diğer Kitapların Fiyatlarına Bakarak Bu Kitapları Değerlendirirseniz Şunu İyi Bilin Ki Diğer Aldığınız Kitap Ve Parası Boşa Gidecektir. Bizim Kitaplarımız Konuları Eksiltilerek Sayfa Sayısı Düşünülerek Hazırlanmış Eserler Değildir.

 

     Bir Sınavda Bir Kitabın Her yerinden Soru Çıkabilir. Başarılı Olmak Yüksek Puan Alıp Hayallerinizi Gerçekleştirmek İstiyorsanız Bu Eserleri Alın.

 

Son Olarak;

 

     Biz Kitaplarımızı Satıp Arkasına Saklananlardan Değiliz, Kitaplarımızı Aldıktan Sonra Kitaplarla İlgili Her Türlü Soru Ve Görüşlerinizi Bizlere Sorabilirsiniz. Sadece Kitap Satıp Sizinle İşimiz Bitti Demiyoruz, Yapacağımız Aylık Deneme Sınavları İle Sizi Sınava Kadar Destekleyeceğiz.

 

Şimdi kitaplarımız hakkında bazı bilgileri sizlere arzetmek istiyoruz.

 

Kitaplarımız Hakkında Genel Bilgiler:

 

Muhterem Kardeşim!

 

     Kitaplarımızı nasıl hazırladık? hangi metodu takip ettik? hangi kaynaklardan yararlandık? Bunlarla ilgili sizleri aydınlatmak istiyoruz.

 

1.Kitaplarımızı Hangi Kayaklardan hazırlandı?

 

A)Kitaplarımız gerek MBSTS gerek DHBT konusunda açıklanan kaynak eserler baz alınarak hazırlanmıştır. Konu ve kaynak dışına çıkılmamıştır.

2.Kitaplarımız Hangi Yöntemle Hazırlandı?

 

B)Her ünite ve ünite içindeki hiçbir konuyu önemsemezlik yapmayarak sınav formatına dönüştürdük.

Örneğin; Habeşistan’a Hicret konusu, metine bakıldığı zaman akıcı olarak konu mevcut olmakla birlikte içinde bazı ayrıntılı ve önemli noktalar vardır. Normal bir okuma ile fark edilemeyecek ayrıntılar. Bu konuda niçin başka bir yere değil de Habeşistan’a Hicret edilmiştir? Gibi bir ayrıntı öne çıkmaktadır.

 

1)Arabistan’daki Arap kabilelerinden herhangi birinin yanına hicret edemezlerdi. Çünkü bu kabileler henüz müşrik idiler. Bu kabileler Kureyş müşrikleri ile irtibat halinde idiler. Müslümanlar için Kureyş’le aralarının açılmasını istemezlerdi.

2)Arabistan’da oturan Yahudi ve Hristiyanların hakim oldukları bölgelere gidemezlerdi. Çünkü onlar yeni bir rakip istemezlerdi.

3)Yemen bölgesine de hicret edemezlerdi. Çünkü burası Mecusî İran’ın sömürgesi idi.

4)Irak ve Suriye bölgesi de Müslümanların hicretine elverişli değildi. Çünkü bu iki bölgeye ulaşmak zor olduğu gibi, Kureyşlilerin bu bölgelerle yakın ticârî ilişkileri vardı.

5)Umman bölgesinde de zulüm hâkimdi. Bu sebeplerden ötürü Habeşistan’a Hicret edilmiştir.

 

Yukarıda görüldüğü gibi burada şöyle bir soru sorulamaz mı?

 

Aşağıdakilerden hangisi Müslümanlar’ın Habeşistan’a Hicret etme sebeplerinden biri değildir?

A)Arap kabilelerinin müşrik olması, henüz İslamiyeti kabul etmemiş olmaları

B)Bazı bölgelere Yahudi ve Hristiyanların hakim olmaları

C)Yemen bölgesinin Mecusî İran’ın sömürgesi olması

D)Habeşistan’da hatırı sayılır bir Müslüman topluluğun olması

E)Umman bölgesinde zulmün hakim olması

 

Doğru cevap: D seçeneği.

 

     İşte biz sadece bir tane size burada örnek göstermek kabilinden bu bilgiyi verdik. Kitaplarımızın tamamı bu sistemde hiçbir ayrıntıyı atlamayarak soru olarak çıkabilecek bütün bilgileri göz ardı etmeden maddelere bölerek soruya dönüştürerek hazırladık.

 

C)SİYER VE İSLAM TARİHİ.

 

     MBSTS’ye kaynak olarak gösterilen İslam Tarihi(Halifeler, Emevi, Abbasi, Endülüs Emevi) hakkında piyasada hiçbir yerde toplu olarak sağlam bir kaynaktan hazırlanmış kitap bulunmamaktadır. Biz her yıl bu konuda en az sınavlarda çıkan üç soru sorulmaktadır. Biz bunu düşünerek hiçbir konusu da eksik olmayacak şekilde bu bilgileri bir araya toplayarak İslam Tarihi kitabını oluşturduk. Eğitimden sanata, savaşlardan, eserlere, Halifelere ne varsa hepsi tamamdır. Siyer yani Hz. Peygamber’in hayatını öyle bir dizayn ile hazırladık ki hayran kalacaksınız.

 

D)FIKIH/İSLAM HUKUKU.

 

     Fıkhı gerek Diyanet İlmihali gerek Önlisans İslam İbadet Esasları kitaplarının konularına bakılarak eksiksiz olarak hazırladık. Şuan bizim hazırladığımız  FIKIH/İBADET ESASLARI/İSLAM HUKUKU kitaplarımız her bakımdan (Konu akışı, dizaynı, bilgileri, sağlam kaynak açısından) piyasada mevcut her kitaptan her bakımdan üstündür.

Örneğin; Diyanet’in iki ciltlik ilmihalinin birinci cildinde bulunan ibadet konularından, yolculuk, gusül, teyemmüm gibi daha bir çok konu oralarda eksik alınmasına binaen tarafımızca tamamlanmış, dört mezhebe göre hükümleri ayrılmış (B) maddesinde anlatıldığı üzere önünüze bir sofra misali tepside sunulmuştur. Kaynaklık, bilgi, dizayn, hükümler her konuda elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitaptır. İrtifak hakları, Şirket hakları, İslam Hukuku/Ceza Hukuku sınav için gerekli bütün kaynaklar bu kitaplarda mevcuttur.

 

E)MEZHEPLER TARİHİ.

 

     Gerek diyanet MBSTS gerek DHBT’de en çok zorlanılan konulardan birisi olarak gösterilen Mezhepler Tarihi’ni en ince detaylara kadar inceleyerek hazırladık. Mezhebin isimlerinden ibadet şekillerinden kuruluşundan, kuruluş sebeplerinden her şey ama her şeyi düşünerek hazırladık. Hiçbir konu hiçbir bilgi eksikliği yoktur. Yine her şeyini ayrı ayrı maddelere ayırdık. Konunun sonundaki testlerle konuda çıkabilecek bütün soruları ortaya koyduk. Buyur kardeşim meydan senindir.

 

F)HADİS ve HADİS USÜLÜ.

 

     MBSTS’ye kaynak olarak verilen eserleri inceleyerek bu iki kitabımızı hazırladık. MBSTS ve DHBT ‘ye girecek siz kardeşlerimiz; bu kitapta verilen bilgileri ve soruları hiçbirini atlamayarak soruya dönüştürdük konuyu anlattık. Başarı elinizin altında artık meydan sizin.

 

G)TEFSİR USÜLÜ/TECVİD/5 CİLT KUR’AN YOLU SORULARI.

 

1.Tefsir Usülü.

 

     Bu konuda yine MBSTS kaynak kitaplarına bakılarak konular hazırlanmış tabiri caizse A’dan Z’ye hiçbir eksiğiniz yok. Bu kitaplar her yönden sizi başarıya ulaştırmaya yeter. Tafsilata girmiyoruz çünkü yukarıda kitaplarımızın yapılış sistematiğini anlattık.

 

2.Tecvid.

 

     Tecvid konusunda ne eksiğiniz var. Uzun söze gerek yok A’dan Z’ye her platformada kullanabileceğiniz (Kur’an kursu eğitmenleri, öğretmenleri, öğrencileri herkese yönelik hazırlanmış sağlam eserdir) sağlam kaynak ve bilgilerden oluşmaktadır. Sizin için her bir konuyu özel olarak hazırladık.

 

3.Kur’an Yolu Meal ve Tefsir Soruları.

 

     Baştan sona Tefsir’i okuyarak içerisinde bulunan en önemli üst düzey 250 adet soruyu hazırladık. Tefsirin kalbi konumunda olan bu sorular size çok şey katacaktır. Bir tefsiri kaç kişi okur ve özeti mahiyetinde olan sorularını çıkarır. BİZ BUNU SİZİN İÇİN YAPTIK.

 

H)DİNLER TARİHİ

 

     Dinler Tarihi ‘de Mezhepler Tarihi gibi çok zorlanılan konulardan biridir. Biz bu kitabımızda size bu konuyu eksiksiz konu ve bilgileri verdik. Şemalar, notlar, ayrıntılar, sorular… Gerek MBSTS kaynağı gerek DHBT kaynağı her şey elinizin altında. Konuyu okuyup sorularımızı çözdüğünüzde zor diye bir şey kalmayacak.

 

I)KELAM/AKAİD.

 

     Bu iki kitabımız da sizin için her şeyiyle eskizsiz olarak hazırladık. Kelam zor bir konu olmasına binaen kitabımızı aldığınız da bunun böyle olmadığına şahit olacaksınız.

 

KİTAPLARI ANLATTINIZ BUNLARI ANLADIK PEKİ SORULAR NASIL?

 

1)Değerli kardeşim!

 

     Bu kitabı ve sorularını hazırlayan bir kardeşiniz olarak şunu söylemeliyim ki, ÖSYM kalitesinde zor sorular hazırladık. Bizim sorularımız öyle şu nedir? ekmek, bu nedir peynir? Şeklinde sorular değildir. Şunu özellikle belirtmem gerekir ki; ben bu soruları öyle hazırladım ki- evet çok zor hocam sorular diyeceksiniz- belki bir 50 soruda sadece 20 doğru yapacaksınız, fakat sorunun doğru cevabına geri dönüp baktığınızda oradan da konuya dönüp baktığınızda evet bu böyleymiş ben yanlış değerlendirmişim diyecek en zor ve püf noktaları öğrenmiş olacaksınız. Biz kolayı değil zoru en uç noktayı en..en.. noktaları nazara alarak soruları hazırladık.

 

2)Peki hocam yani biz profesörlük sınavına mı gireceğiz sadece DHBT/MBSTS ‘ye gireceğiz?

 

Değerli kardeşim!

 

     Ben soruları size kaynak olarak verilmeyen kitaptan yada kitabımızın içinde olmayan konudan sormadım. Bir soru birkaç farklı şekilde sorulabilir. Direkt bilgi olarak sorulabileceği gibi aynı konu yorum yoluyla da sorulabilir.

 

     Örneğin; Bahçe sahibi bir şahsın bahçesini sulaması içerisindeki ağaçların bakım ve gelişmesini sağlamak üzere bir kişiye; kardeşim sen benim bahçemin bakımını yap, sula, yetiştir, bu mahsulatın belirli bir oranını emeğin karşılığında san vereyim.

 

Yukarıdaki şekilde bir anlaşmayı konu edinen ortaklık türü aşağıdakilerden hangisidir?

A)Musakat

B)Muzaraa

C)Muğarese

D)Ariyet

E)Karz

Cevap A

 

Burada bir yorum yoluyla soru sorulmuştur. Direk bilgi olarak sorarsak;

 

Bahçe sahibi ile onu sulayıp bakma konusundaki ortaklığı konu edinen şirket türü aşağıdakilerden hangisidir?

A)Musakat

B)Muzaraa

C)Muğarese

D)Ariyet

E)Karz

Cevap yine A

 

3)Bir soruyu her yönden bilebilmek ancak dakik çalışanların başarabileceği bir iştir. Biz sizi başarıya ulaştırmak için her türlü ayrıntıyı dikkate alarak ÖSYM kalitesinde sorular hazırladık. Konu içinde çıkabilecek en ufak bir ayrıntıyı atlamayarak.

 

SONUÇ OLARAK;

 

1-Kitaplarımıza Her Yönüyle Kefiliz.

2-Kitaplarımızın Cevap Anahtarlarında Takribi 5.000 Sorudan Bir Tane Yanlış Cevap Anahtarı Bulunmamaktadır.

3-Kitaplarımızı 3 Defa Tashih Ederek Piyasaya Çıkardık.

4-Biz Para Kaygısıyla Bu Kitapları Hazırlamadık.

5-Bu Kitaplar Öyle Bir Kenara Atılacak Kitaplar Değildir. Size Çocuklarınıza Kalacak Her Sınavda Yanınızdan Ayıramayacağız Kalite Ve Değerde Olan Kitaplardır.

6-Sizler Sınavda Kaynak Olarak Gösterilen Bu Kitapları Alacak Olsanız 250 Tl Gibi Bir Parayı Gözden Çıkarmanız Gerekecektir. Biz Bu Kitapları Size Bir Sofra Misali Hazırladık, Her Ayrıntıyı Çizdik, Sorularını Hazırladık, İzahat Yaptık. Yani Siz Her şeyiyle Tamamlanmış Kaynak Eserlere Sahip Olacaksınız.

7-Kitaplarımızın Demosuna www.mbstskitap.com Adresinden Bakabilirsiniz.

 

Son söz:

 

Artık biz bir kitap aldık şu konu eksikmiş şu sorunun cevabı yanlışmış ….. Böyle bir sorununuz yok bütün kaynaklar elinizin altında. Biz Üzerimize Düşeni Yaptık. Artık Sıra Sizde Hiçbir Bahane Yok Sadece Bize Başarılarınızdan Sonra Dua Etmenizi İstirham Ediyor, Gireceğiniz Sınavlarda Muvaffakiyetler Diliyoruz.

 

SAYGILARIMIZLA(KOMİSYON)

 

Dip Not:

 

     Yukarıdaki açıklamaları sizi etkilemek için yazmadık. Sadece yaptığımız çalışmayı size sunmak adına yaptık. Biz arakamızda kötü zan besletmek için kitap hazırlamadık dua almak için hazırladık. Siz Bu Kitapları Elinize Aldığınızda Bunu Daha İyi Anlayacaksınız. Bu kitaplarımızı aldığınızda incelediğinizde bizim yukarıda kısa kısa verdiğimiz ayrıntılara siz daha fazla şeyler ekleyerek anlatacağınıza eminiz. Eserlerimize güveniyoruz. Biz her şeyiyle tamam olan eserleri size takdim ediyoruz. Bu eserleri aldığınızda başka arkadaşlara da tavsiye edin ki artık paralar çöpe gitmesin. Bir kere alın her zaman kullanın. Teşekkür ederiz.

 

 

KİTAPLARIMIZ HAKKINDA DAHA AYRINTILI BİLGİLERİ YAZARLARIMIZA SORABİLİRSİNİZ.

 

HASAN TEKİN. 0.535.820.33.32

SABRİ BENLİ.0.531.471.17.19

 

 

7 adet Kitaplarımız+Hediye olan ''İslama Göre Evlenecek Gençlere Tavsiyeler''

 

Kargo +Kdv Herşey dahil:

 

155 TL Yerine

 

TAM 9 KİTAP SADECE 115 TL

 

SİPARİŞ İÇİN

0.535.820.33.32

NOT: Set halindeki bu 7 Kitaplarımızı TAVSİYE etme sözü verenlere, facebook'ta, Whatsapp'ta, www.enfal46.com'da, Twtter'de vb. yerlerde paylaşanlara 30 TL'lik ''Sure Anlatımlı Meal Kitabı'' İsimli kitabımız hediyedir.

  
 

Din Hizmetleri Alan Bilgisi ve Mesleki Bilgiler Seviye Tesbit Sınavı Hazırlık Kitabı (Tam Uyumlu)

İrtibat Tel: 0.535.820.33.32

 
www.mbstskitap.com -Din Hizmetleri Alan Bilgisi ve Mesleki Bilgiler Seviye Tesbit Sınavı Hazırlık Kitabı
www.mbstskitap.com- Din Hizmetleri Alan Bilgisi ve Mesleki Bilgiler Seviye Tesbit Sınavı Hazırlık Kitabı
nasah1626@hotmail.com